Analityka biznesowa IBM wspiera projekt poprawy jakości powietrza

IBM Polska przebada dane dotyczące zanieczyszczenia powietrza na zlecenie Go Green Technologies

Warszawa - 09 paź 2014: IBM Global Business Services i firma Go Green Technologies, producent wyposażenia redukującego emisję z silników wysokoprężnych, rozpoczęły projekt poprawiający monitorowanie czystości powietrza. W jego ramach IBM Polska zbierze i przeanalizuje dane, aby zweryfikować, czy istnieje związek między redukcją spalin i spadkiem liczby przedwczesnych zgonów z powodu zanieczyszczenia atmosfery. Według badań Światowej Organizacji Zdrowia, w 2012 r. skażenie powietrza było odpowiedzialne za śmierć 7 milionów ludzi, z czego ponad połowa była związana z zanieczyszczeniem pochodzącym z silników wysokoprężnych. 

IBM będzie kontaktował się z głównymi użytkownikami silników wysokoprężnych z całego świata, aby zgromadzić i przeanalizować dane użytkowe, które zostaną zestawione ze statystykami skażenia powietrza. Wśród podmiotów objętych badaniem znajdą się firmy kurierskie, transportowe oraz logistyczne. Wnioski   dostarczą istotnych informacji dla głównych użytkowników diesla, oraz  przedstawią potencjalne rozwiązania naprawcze, które mogą poprawić jakość życia na całym świecie.

„W IBM wykorzystujemy narzędzia analityczne do rozmaitych celów, głównie jednak za pomocą analityki pomagamy naszym klientom podejmować lepsze decyzje biznesowe. Projekt, który prowadzimy wspólnie z Go Green może znacząco przyczynić się do poprawy jakości środowiska, w którym żyjemy” - powiedział Carl Christian Carstensen, Industrial Sector Leader, Central & Eastern Europe w IBM Global Business Services.

„Powyższy projekt świadczy o zaangażowaniu zarówno Go Green, jak i IBM w kwestie związane z  ograniczeniem zanieczyszczenia powietrza oraz śmiertelności z nim związanej. Nasza technologia redukuje emisję poprzez obniżenie zużycia paliwa, a także zmniejszenie emisji spalin. Jesteśmy podekscytowani perspektywą wzrostu świadomości i orientacji społeczności na zanieczyszczenia powietrza”, powiedział Paul Murdock – COO Go Green.

Podobne badanie na temat wpływu emisji z silników wysokoprężnych na zdrowie przygotowano m.in. na zlecenie Departamentu Ekologii stanu Waszyngton. Spaliny zostały w nim uznane za najbardziej szkodliwe spośród zanieczyszczeń powietrza, ponieważ odpowiadają w 70 proc. za ryzyko zachorowania na raka. Zwiększają również prawdopodobieństwo zapadnięcia na choroby układu oddechowego, a także pogarszają stan osób chorych na astmę, choroby serca czy płuc. W stanie Waszyngton narażonych na nie jest aż cztery miliony osób, które żyją i pracują w sąsiedztwie autostrad oraz większych dróg. 

Pokrewne kanały XML
Tematy Kanały XML
Analytics
Automotive
No description at this time.
Smarter Planet

Udostępnij