IBM dostarczy prezenty do 100 przedszkoli z terenów dotkniętych przez powódź


Warszawa - 06 gru 2010: Z okazji Mikołajek oraz nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia firma IBM dostarczy 100 zestawów Kidsmart do szkół i przedszkoli z miast i gmin najbardziej poszkodowanych w tegorocznej powodzi. Zestaw Kidsmart zawiera wbudowany 19 calowy ekran, mini-mysz, klawiaturę, mikrofon i słuchawki dla dzieci, które nie potrafią jeszcze czytać i pisać. Dzięki opracowanym na potrzeby projektu zadaniom i grom, przedszkolaki uczą się m.in. rozpoznawać figury geometryczne, rysować mapy, a nawet obserwować pogodę.

„Liczymy, że Kidsmarty dostarczą dzieciom wiele radości, a dla rodziców i pedagogów będą wsparciem i ciekawym urozmaiceniem programu nauczania” - powiedziała Anna Sieńko, Dyrektor Generalna, IBM Polska.

IBM dzięki programowi Kidsmart już od 11 lat pomaga najmłodszym stawiać pierwsze kroki
w świecie cyfrowym. Fundacja IBM zainwestowała 106 milionów dolarów w uruchomienie i rozwój programu, dzięki czemu dzieci na całym świecie korzystają z innowacyjnych stanowisk dostosowanych do ich wieku i zdolności percepcyjnych. Poprzez udział w programie przedszkolaki uczą się jak mądrze korzystać z komputera. Kształtuje to w nich również odpowiedzialne podejście do wykorzystania najnowszych technologii. Według ekspertów z Cambridge University i London University, program ma pozytywny wpływ na rozwój dzieci, szczególnie w zakresie doskonalenia umiejętności współpracy z innymi dziećmi, kreatywnej zabawy i rozwijania zdolności koncentracji.

W Polsce program funkcjonuje od 2002 roku. Do tej pory ponad 700 zestawów komputerowych Kidsmart trafiło do wybranych placówek prowadzących nauczanie początkowe i przedszkolne. Dzięki specjalnej stronie internetowej www.kidsmartearlylearning.org (Odsyłacz do strony poza domeną ibm.com), zarówno rodzice, jak i nauczyciele zyskują informacje, porady i przykłady użytkowania programu.

W pracach na rzecz najmłodszych IBM wspiera Ministerstwo Edukacji Narodowej, Stowarzyszenie „Edukator”, Urzędy Marszałkowskie, Kuratoria Oświaty.


Więcej informacji o Programie KidSmart:


Kontakt dla prasy:
Katarzyna Janik
Dyrektor ds. Komunikacji
IBM Polska
tel. 0 22 878 66 40
email: katarzyna.janik@pl.ibm.com

Monika Maciąg
Specjalista ds. Komunikacji
IBM Polska
tel. +48 693 93 5342
email: monika.maciag@pl.ibm.com

Pokrewne kanały XML
Tematy Kanały XML
Education
No description at this time.

Udostępnij