Lenovo plánuje koupit divizi IBM zaměřenou na servery x86


Armonk, New York - 23 I 2014: Společnosti Lenovo a IBM dospěly k definitivní dohodě, podle níž má Lenovo v budoucnu odkoupit od IBM divizi zaměřenou na servery x86. Hodnota transakce činí přibližně 2,3 miliardy dolarů, přičemž dvě miliardy budou uhrazeny v hotovosti a zbytek v akciích společnosti Lenovo.

 Dohoda zahrnuje řešení System x, BladeCenter a Flex System servery, síťové prvky, servery NeXtScale, iDataPlex a příslušný software a servisní služby. IBM si ponechá System z, Power Systems, Storage Systems, Flex servery na bázi Power a řešení PureApplication a PureData. 

Dohoda vychází z dlouhodobé spolupráce, která začala v roce 2005, kdy Lenovo odkoupilo od IBM divizi osobních počítačů, včetně řady ThinkPad. Od té doby společnosti spolupracují v mnoha oblastech. 

Společnost IBM je předním vývojářem softwarových produktů pro servery x86 a nabízí v této oblasti tisíce produktů. IBM bude nadále rozvíjet své softwarové portfolio pro platformu x86 pro Windows a Linux. 

Společnosti Lenovo a IBM dále plánují uzavřít strategické partnerství, které se bude týkat globálních smluv v oblasti OEM a prodejů řešení jako jsou špičkové diskové úložné systémy IBM Storwize (podnikové systémy na úrovni entry a midrange), páskové úložné systémy, software General Parallel File System software, nabídky SmartCloud Entry a prvky softwarového portfolia IBM jako je například řešení Systems Director a Platform Computing. 

Po uzavření transakce převezme Lenovo související zákaznické a servisní služby. IBM bude po určité časové období dále poskytovat servisní podporu jménem společnosti Lenovo, aby zákazníkům zajistila nepřerušený servis. 

Očekává se, že asi 7 500 zaměstnanců IBM po celém světě včetně významných lokalit v Raleighu, Šanghaji, Šen-čenu a Tchaj-peji obdrží nabídku zaměstnání ve společnosti Lenovo. 

Dohoda navazuje na nedávná oznámení IBM o tom, že hodlá investovat přes miliardu dolarů do nové divize IBM Watson Group a dále 1,2 miliardy dolarů do rozvoje globálního cloud computingu - díky této investici se počet datových center zvýší na 40. Umístěny budou v 15 zemích na pěti kontinentech. 

Nyní se hodnotí, zda transakce vyhovuje regulačním normám, podmínkám uzavírání smluv a dalším procedurálním požadavkům. Během dokončování transakce ani jedna z firem neplánuje změny svých serverových řešení, včetně služeb zákazníkům a dostupnosti produktů.

 

Původní tisková zpráva v angličtině je k dispozici zde.

Související informační kanály XML
Témata Informační kanály XML
Corporate