IBM Watson podpoří novou éru kognitivních aplikací v cloudu


Armonk, New York - 14 XI 2013: Technologie IBM Watson bude poprvé nasazena jako vývojářská platforma v cloudu. Umožní tak komunitě poskytovatelů softwarových aplikací po celém světě vytvářet aplikace nové generace s využitím Watsonových kognitivních schopností.

Cílem aktivity je podpořit inovace a vytvořit nový ekosystém poskytovatelů průkopnických softwarových aplikací – od start-upů a mladých firem s rizikovým kapitálem až po zavedené hráče. Tito obchodní partneři sdílejí s IBM vizi, že je na čase začít budovat novou kategorii kognitivních aplikací, které promění způsob rozhodování podniků i spotřebitelů.

Aby bylo možné tuto vizi uskutečnit, spustí společnost IBM cloudové prostředí IBM Watson Developers Cloud, kde budou poskytovatelé aplikací všech velikostí a z nejrozmanitějších oborů moci získávat zdroje k vyvíjení Watsonem podpořených aplikací. K dispozici budou mít nástroje pro vývojáře, vzdělávací materiály a přístup do Watsonova rozhraní pro programování aplikací (API).

Partneři IBM vytvářející aplikace s podporou Watsona v cloudu si budou moci vybrat ze dvou zdrojů obsahu založeného na datech. To jejich uživatelům pomůže ke kvalitnějšímu náhledu a porozumění. Poskytovatelé aplikací mohou využívat svá vlastní podniková data nebo získat přístup k IBM Watson Content Store, který nabídne obsah třetích stran. Tyto bohaté datové zdroje pomohou dále rozšiřovat neustále rostoucí objem Watsonových znalostí.

IBM také propojí své partnery – vývojáře aplikací – s kvalifikovanými profesionály, kteří jím pomohou urychlit realizaci kreativních vizí a dostat nové produkty a služby co nejrychleji na trh. Do celého programu se zapojí přes 500 specialistů IBM v oblastech designu, vývoje a výzkumu.

IBM představuje novou vizi tvůrčího ekosystému ve spolupráci se třemi partnery, kteří vyvinuli rané verze Watsonem podpořených aplikací, jež by měly být uvedeny na trh v roce 2014:

Fluid: Společnost Fluid, která vytváří technologie online nakupování maloobchodních firem pro zvýšení aktivity a získávání zákazníků, vyvíjí s pomocí počítačového systému IBM Watson aplikaci Fluid Expert Personal Shopper. Ta těží z Watsonovy schopnosti porozumět jemným nuancím lidské řeči a získat odpovědi z velkých dat.

MD Buyline: Tento poskytovatel řešení pro dodavatelské řetězce nemocnic a zdravotnických zařízení vyvíjí aplikaci, která umožní uživatelům z řad klinických i finančních odborníků činit v reálném čase informovaná rozhodnutí o nákupech zdravotnických přístrojů a také zvyšovat kvalitu, hodnotu a výsledky péče i spokojenost pacientů. Aplikace Hippocrates powered by IBM Watson umožní uživatelům přístup k užitečné výzkumné asistenční službě, jež nabízí rychlá, podložená doporučení vycházející z bohatých souborů dat pro lékaře i jejich pacienty.

Welltok: Průkopník v rozvíjejícím se oboru Social Health Management™ (systém pro zlepšování zdraví a spokojenosti občanů prostřednictvím technologií), společnost Welltok, vyvíjí aplikaci, která pro spotřebitele vytvoří chytré zdravotnické itineráře (Intelligent Health Itineraries™). Tyto individualizované průvodce podporované zdravotnickými programy, systémy a zdravotnickými společnostmi budou obsahovat na míru navržené aktivity, relevantní informace a programy pro zlepšování zdraví. Za zdraví prospěšné aktivity bude systém uživatele odměňovat. Spotřebitelé, kteří budou využívat aplikace Welltok nazvanou CaféWell Concierge powered by IBM Watson, se budou moci zapojit do diskuze s Watsonem o svém zdravotním stavu.

Původní tiskovou zprávu v angličtině si můžete přečíst zde.

Více informací o IBM Watson naleznete zde.

Diskutujte o Watsonu na sociálních sítích: na Twitteru pod hashtagem #ibmwatson a na Facebooku.

Související informační kanály XML
Témata Informační kanály XML
Cloud Computing