IBM otevřela nové designové studio, chce změnit interakci klientů se softwarem a novými technologiemi


Austin, Texas - 06 XI 2013: IBM otevřela v texaském Austinu supermoderní studio specializované na produktový design. Zaměří se na to, jak bude software nové generace vyvíjen, navrhován a využíván v organizacích po celém světě.

Prostřednictvím tohoto studia IBM promění způsob, jímž navrhuje software v nejrozmanitějších odvětvích, ať jde o velká data, cloud, mobilní a sociální software nebo kognitivní řešení. Nový prostor bude sloužit k přímé spolupráci, umožní setkávání designérů, vývojářů a produktových manažerů a podpoří tak nový přístup IBM k softwarovému designu. Prvním komerčním produktem, který vznikne v rámci iniciativy IBM Design Thinking, bude řešení InfoSphere Data Explorer.

IBM má v oblasti špičkového designu dlouholetou historii, ať jde o proslulé logo sestavené z osmi proužků, elegantní moderní budovu Výzkumného centra Thomase J. Watsona, oceňovaný z/Enterprise server nebo tabletové aplikace THINK. Nové designové studio a iniciativa navazují na toto dědictví a reagují na to, jak prudký rozvoj mobilních a sociálních technologií, cloudu a velkých dat předkládá designové výzvy jak před vývojáře softwaru, tak před koncové uživatele. Cílem IBM je zjednodušit software a naplňovat čím dál silnější poptávku po podnikových řešeních poskytujících stejné zkušenosti jako aplikace, s nimiž se uživatelé denně setkávají v soukromém životě.

Původní tiskovou zprávu v angličtině si můžete přečíst zde.

Zde si můžete stáhnout fotografie a zde infografiku k tématu.

Související informační kanály XML
Témata Informační kanály XML
Corporate
Smarter Planet