Nové systémy IBM pomohou klientům využívat hybridní cloud


Singapur - 09 X 2013: Společnost IBM představila na konferenci InterConnect 2013 nové systémy a řešení, které pomohou klientům a MSP (Managed Service Providers) budovat privátní a hybridní cloudy. Maximálně tak budou moci využít možnosti sociálních sítí, mobilních technologií a velkých dat. K těmto systémům a řešením patří PureSystems, Power Systems, Smarter Storage Systems, System x a řešení v oblasti technického zpracování dat, jež klientům nabízejí flexibilitu pro rychlé zavádění cloudu a cloudových služeb.

Klienti se snaží využít veřejných cloudů a zároveň si nad nimi udržet kontrolu. Organizace tak začínají využívat privátní a hybridní cloudová prostředí, v nichž mohou snadněji spravovat interní zdroje při využití externích cloudových služeb. Podle analýzy společnosti Gartner téměř polovina velkých společností zavede hybridní cloud do konce roku 2017. Průzkum naznačuje, že za poslední tři roky se zavedení privátního cloudu stalo z plánu realitou pro téměř polovinu velkých firem a hybridní cloud kopíruje stejnou trajektorii.1

IBM také představuje nový software a služby, které poskytnou vedení podniků ideální podmínky pro přesunutí pracovní zátěže klíčových oddělení do cloudu s okamžitou návratností. Díky nedávno realizované akvizici společnosti SoftLayer přináší IBM nová integrovaná cloudová řešení pro všechna zásadní oddělení firem. S jejich pomocí mohou vedoucí pracovníci urychlit zavádění cloudu, a tím i rozvoj podnikání.

IBM PureFlex Systems usnadňuje a zvyšuje možnosti cloudu a velkých dat

IBM představuje nové možnosti v produktové řadě PureSystems. Nová nabídka PureFlex usnadňuje poskytování služeb, urychluje zavádění a vede k vyšší efektivitě cloudových prostředí. Mezi nimi hrají hlavní roli dvě konfigurace PureFlex: PureFlex System – Express a PureFlex System – Enterprise. Řešení PureFlex System – Express je k dispozici jako konfigurace na jediném šasi a díky dostupným zaváděcím cenám je vhodné pro malé a střední podniky či menší oddělení ve velkých firmách. Řešení PureFlex System – Enterprise s možností výběru racků je určeno pro škálovatelné cloudové využití s vestavěnou redundancí pro odolný provoz. Oba systémy podporují všechny procesory řady Power a výpočetní uzly na bázi x86.

Nové řešení pro poskytovatele služeb Power Systems Solution Edition for Service Providers umožňuje rychlé zavedení díky předinstalovanému cloudovému řešení, které je založené na podpoře OpenStack pro SmartCloud Entry a PowerVC.

Pro klienty, kteří mají zájem o otevřená cloudová prostředí, je určeno nové řešení Power Integrated Facility for Linux. To umožňuje lépe těžit z podnikových serverů Power Systems a jejich výhod, jako jsou spolehlivost, rozsah a vysoký výkon, a tak zkvalitňovat služby a současně snižovat náklady na spravování linuxového ekosystému.

Protože rychlost je důležitá pro klienty ve všech cloudových prostředích, nové řešení IBM BLU Acceleration Solution – Power Systems Edition využívá technologii založenou na procesoru POWER7+ a díky ní dosahuje osmkrát až pětadvacetkrát rychlejšího reportování a analýz2 a desetinásobných úspor úložného prostoru.3 Toto řešení kombinuje software IBM DB2 a BLU Acceleration s dynamickou in-memory vertikální (tzv columnar) technologií a Power Systems, které lze využít pro datové sklady o objemu až 20 terabytů.

Nově představený storage systém Storwize V5000 se nachází uprostřed produktové řady Storwize a nabízí malým a středním firmám flexibilní vstup do světa pokročilých možností a vysokého výkonu portfolia Storwize. Systém lze konfigurovat s diskem i flash technologií a také podporuje funkce IBM Easy Tier, které automaticky umísťují data do cenově nejvýhodnějšího tieru. Systém vybavený pro cloudové prostředí s vestavěnou podporou pro OpenStack umožňuje virtualizaci a clusterování, které klientům umožní těžit z výhod skutečného softwarově definovaného úložiště, jež roste a přizpůsobuje se dle vývoje jejich podnikání.

Původní tiskovou zprávu v angličtině naleznete zde.

Další informace o IBM Global Financing najdete zde.

Bližší informace o IBM Systems najdete zde.

Máte-li zájem o další informace o cloudových řešením IBM, navštivte http://www.ibm.com/cz/smartcloud.

1 Private Cloud Matures, Hybrid Cloud Is Next, 06 September 2013, Thomas J. Bittman, Gartner, Inc.

2 Na základě interního testování IBM: při testování vzorových analytických pracovních zátěží bylo provedeno srovnání dotazů prostřednictvím řádkové technologie na DB2 10.1 a sloupcové technologie na řešení DB2 10.5. Bylo zaznamenáno kumulativní zlepšení u všech dotazů v pracovní zátěži. Jednotlivé výsledky se liší v závislosti na individuálních pracovních zátěžích, konfiguracích a podmínkách.

3 Dle výsledků testování zdokumentovaného klientem s použitím DB2 10.5 v uváděcím programu. Jednotlivé výsledky se liší v závislosti na individuálních pracovních zátěžích, konfiguracích a podmínkách včetně velikosti a obsahu.

Související informační kanály XML
Témata Informační kanály XML
Cloud Computing
Services and solutions