IBM posiluje portfolio zEnterprise ‒ pomůže klientům nabízet lepší služby zákazníkům


Armonk, New York - 23 VII 2013: Společnost IBM představila nový mainframe zEnterprise BC12 (zBC12) navržený pro nejmodernější analytiku, cloud a mobilní řešení. Cena nového systému vhodného pro organizace všech velikostí začíná na částce 75 000 dolarů. Jde o jeden z nejbezpečnějších a technologicky nejvyspělejších firemních serverů na trhu.1

IBM rovněž představuje nová průmyslová řešení a vylepšený software a operační systémy napříč celým portfoliem zEnterprise. Novinky pomohou uživatelům nabízet lepší služby zákazníkům. Díky těmto inovacím budou například banky moci nabízet lepší mobilní bankovní služby, pojišťovny budou moci zabránit výplatě plnění za podvodné pojistné události a státní úřady komunikovat s občany interaktivně a pomocí nových aplikací v cloudu.

Nový zBC12 nabízí klientům revoluční úroveň výkonu a flexibility. Je osazen rychlejším procesorem o rychlosti 4.2 GHz a oproti svému předchůdci z114 má dvojnásobnou paměť. Klientům navíc umožňuje rozšiřovat systém na základě principu pay-as-you-grow, tedy podle potřeb a růsty firmy.

Při integraci s analytickým akcelerátorem IBM DB2 dokáže zBC12 provádět obchodně analytické úkoly oproti svému nejbližšímu konkurentovi až devětkrát rychleji, za desetkrát cenově výhodnější výkon - přičemž pořizovací náklady klesly o 14 %.2 V cloudu může zBC12 konsolidovat až 40 virtuálních serverů na jádro nebo až 520 serverů na jednu stopu při nákladech jen jeden dolar denně na jeden virtuální server. Jediný zBC12 může klientům uspořit až 55 % v distribuovaných prostředích x86.3

Firemní linuxový server pro nové klienty zEnterprise

IBM nabízí novou, výhradně linuxovou verzi zBC12, Enterprise Linux Server (ELS), která pomůže uživatelům s rychlým rozvojem jejich podnikání, zejména pak na rostoucích trzích. ELS zahrnuje hardware, z/VM Hypervisor a tři roky údržby. Systém dokáže provozovat portfolio více než 3 000 linuxovských aplikací; klienti je mohou rozšířit o dvě nová řešení, ELS for Analytics a Cloud-Ready for Linux System z, která slouží jako platforma pro analytické nástroje a cloud computing.

Originální tiskovou zprávu v angličtině najdete zde.

1 Mimo Spojené státy budou ceny srovnatelné s jeho předchůdcem, základním modelem z114 (75 000 USD).

2 Zdroj: Zákaznická studie na 10TB BIDAY při 161 666 souběžných zprávách. Průběžné a komplexní zprávy automaticky přesměrovávané na IBM DB2 Analytics Accelerator pro z/OS. Výsledky se mohou lišit v závislosti na profilech / charakteristice pracovní zátěže.

3 V závislosti na pracovní zátěži a konfiguraci. Hodnoty vycházejí z dat získaných při skutečném využití s extrapolací na zBC12.

Související informační kanály XML
Témata Informační kanály XML
Analytics