IBM PowerLinux Big Data Analytics Solutions

Systémem Watson inspirovaná analytická řešení pro podniky všech velikostí
 

90% celosvětových dat bylo vytvořeno v posledních dvou letech

Tento mohutný příval dat nevykazuje známky zklidnění. Analytická řešení pro velká data postavená na platformě IBM PowerLinux jsou navržena ke zvládnutí datové exploze, které je váš podnik vystaven. To je důvod, pro který klienti a inovátoři zvolili spolupráci s IBM na vybudování optimalizovaných řešení PowerLinux, která jsou navržena pro velká data.

Sledujte pravidelně tyto stránky. Budete zde nalézat nejnovější informace.

Oznámení produktu IBM PowerLinux Big Data Solution for Apache Hadoop

Při budování systému Watson výzkumná divize společnosti IBM spojila technologii PowerLinux se softwarem Apache Hadoop, a vytvořila tak dokonalou platformu pro své algoritmy DeepQA.

Uvedením řešení IBM PowerLinux Big Data přebíráme roli vedoucího dodavatele optimalizovaných řešení, která jsou připravena k bezprostřední implementaci a zahrnují software IBM InfoSphere, tj. například BigInsights a Streams. Svou roli v komunitě open source bereme vážně, dokladem toho jsou naše podstatné příspěvky do projektů typu Apache Hadoop, jež umožňují průběžný vývoj v oblastech analytických nástrojů a vysokého výpočetního výkonu.

Současní klienti a dodavatelé řešení, kteří mají zájem inovovat na základě výkonné platformy pro analýzu dat, mohou využívat přednosti osvědčené flexibility, propustnosti a odolnosti technologie POWER, jakož i bezprostředně dostupné užitné hodnoty řešení PowerLinux. Při použití řešení IBM PowerLinux Big Data Solution for Apache Hadoop mohou klienti a vývojáři plně využívat optimalizace navržené inženýry společnosti IBM, jež systému Hadoop umožňují excelovat výkonem na platformě Power.

Platforma IBM PowerLinux zvedá laťku výkonu klastru Hadoop

Výzkumná divize společnosti IBM nadále úspěšně pracuje na zvýšení výkonu platformy PowerLinux ve zpracování vysokých objemů dat. Podniky, které znají problémy s velkými daty, vědí, že výsledky analytických dotazů k velkým datům jsou často nepoužitelné, pokud nejsou doručeny okamžitě dle požadavku. Řešení IBM PowerLinux Big Data vybudovaná na platformě POWER představují ideální řešení těchto problémů, protože jsou navržena s důrazem na extrémně rychlé přesouvání silného proudu dat mezi výpočetními uzly.

Náš výzkumný tým několik týdnů pracoval s desetiuzlovým klastrem Hadoop s uzly PowerLinux 7R2 a softwarem InfoSphere BigInsights 1.3. Průzkum a ladění sice nadále pokračují, ale již nyní lze říci, že tento tým je schopen zpracovat jeden terabajt dat za méně než 10 minut. To představuje o 58 % vyšší rychlost* (US) ve srovnání s 24 minutami, což je výsledek nejmodernějšího desetiuzlového klastru Hadoop s architekturou x86.

Společnost TerraEchos si zvolila platformu IBM PowerLinux pro své řešení proudového výpočetního prostředí Kairos

Společnost TerraEchos, oceněný obchodní partner IBM se sídlem v Missoule, Montana, se specializuje na převádění proudových dat (například ze senzorů umístěných v životním prostředí) na znalosti a rozhodování. Jejich software Kairos zvládá ve zlomcích sekund to, co dříve trvalo hodiny. Možnosti paralelního zpracování a systému souborů řešení PowerLinux Big Data umožnily zkrátit dobu odezvy na polovinu.

Výpočetní zařízení TerraEchos Kairos je vybudováno na softwarovém produktu IBM InfoSphere Streams a lze je snadno dimenzovat a implementovat k řešení libovolného problému zákaznických proudových dat. Rozšiřitelnost, podpora podprocesu a paralelní systém souborů platformy PowerLinux umožňují okamžitě analyzovat mocné toky dat, a tak rozhodovat v reálném čase a přitom minimalizovat potřebu ukládání dat.

IBM Watson

Systém optimalizovaný pro danou pracovní zátěž, který je navržen pro složité analytické postupy a vybudován na platformě POWER7.

Odhalení možností virtualizace serverů

Propustnost virtualizace PowerVM je o 78 % vyšší než propustnost VMware.