AIX verze 6.1

Tab navigation

Hlavní vlastnosti

Další krok v evoluci Unixu

Současné podniky potřebují maximalizovat návratnost svých investic do informačních technologií. Jejich IT infrastruktura by měla být schopna flexibilně se přizpůsobovat měnícím se požadavkům a mělo by být možné ji škálovat na podporu expandujících pracovních úloh - bez přidané komplikovanosti. Avšak samotná flexibilita a výkon nestačí. Infrastruktura IT musí zároveň poskytovat robustní zabezpečení a téměř nepřetržitou dostupnost, a to s rozumnými náklady na energii a chlazení.

Toto jsou jen některé z důvodů, proč čím dál více podniků volí řešení IBM se systémem AIX a procesorovou architekturou Power. Vzhledem k osvědčené škálovatelnosti, vyspělé virtualizaci, zabezpečení, spravovatelnosti a spolehlivosti je AIX vynikající volbou pro infrastrukturu IT. AIX je také jediný operační systém, který vychází z několika desetiletí technologických inovací IBM, takže poskytuje nejvyšší úroveň výkonu a spolehlivosti ze všech unixových systémů.

Nejnovější verze systému AIX, verze 6.1, je binárně kompatibilní s předchozími verzemi AIX včetně AIX 5L i ještě dřívějších verzí. To znamená, že aplikace, které fungovaly v dřívějších verzích, budou zaručeně fungovat i v AIX 6.1.1 AIX 6.1 je unixový systém založený na otevřených standardech, který vyhovuje specifikaci Single UNIX verze 3 organizace Open Group.

AIX 6.1 běží na systémech s procesory POWER4, PPC970, POWER5 i s nejnovější generací POWER6. Většina nových funkcí systému AIX 6.1 je k dispozici i u dřívějších platforem POWER, ale největší možnosti poskytují systémy s novými procesory POWER6. Systém AIX je určen pro servery IBM System p, System p5, eServer p5, eServer pSeries a eServer i5, pro blade servery IBM BladeCenter s technologií Power a pro pracovní stanice IBM IntelliStation.

AIX 6.1 rozšiřuje možnosti systému AIX o nové pojetí virtualizace včetně možnosti přesouvat aplikace mezi systémy bez restartování aplikací, nových bezpečnostních funkcí, které zkvalitňují a zjednodušují správu zabezpečení, nových funkcí dostupnosti inspirovaných staršími systémy IBM a četných funkcí, jež usnadňují a zlevňují správu systému AIX. Nová verze systému AIX potvrzuje dlouhodobé odhodlání IBM inovovat Unix, aby přinášel jasnou podnikatelskou hodnotu.


Funkce Výhody
Virtualizace
Oddíly WPAR
Live Application Mobility
Několik sdílených procesorových skupin
Lepší využití a energetická účinnost díky technologiím PowerVM a EnergyScale
Sdílené vyhrazené procesory
Zabezpečení
RBAC
Encrypting Filesystem
Trusted AIX
AIX Security Expert
Secure by Default
Trusted Execution
Nástroj Filesystem Permissions
Téměř nepřetržitá dostupnost
Souběžné aktualizace systému AIX
Technologie Storage Keys
Dynamické trasování
Zdokonalená technologie FFDC
Nenarušující obslužné pomůcky
Rutiny funkčního obnovení
Spravovatelnost
Oddíly WPAR
Live Application Mobility
Dynamické trasování
WPAR Manager
Live Application Mobility
IBM System Director Console for AIX
Automatická variabilní velikost stránek

Potřebujete asistenci?