Přejít na hlavní obsah

IBM představila nové servery třídy Power a plány OpenPOWER Foundation


Select a topic or year


Armonk, New York - 29 IV 2014: IBM uvedla nové servery Power Systems. Datovým centrům umožní pracovat s rostoucími objemy dat až padesátkrát rychleji než předchozí systémy na bázi x86. Navíc běží na otevřené serverové platformě. Na rozdíl od ostatních výrobců čipů a serverů sází IBM na otevřenou iniciativu OpenPOWER Foundation. Jejím prostřednictvím zveřejnila technické detaily týkající se procesoru POWER8 a vyzvala spolupracující i konkurenční firmy, aby se připojily.

 POWER8 Systems: Otevřené inovace pro lepší využití dat

Nové systémy Power Systems jsou postaveny na technologii IBM POWER8 a navrženy speciálně pro éru velkých dat. Těží z investic ve výši 2,4 miliardy dolarů, více než tří let vývoje a čerpají ze stovek patentů IBM. Klienti budou s velkými daty pracovat díky novému procesoru IBM POWER8. Tento kousek křemíku o ploše přibližně 6,5 centimetrů čtverečních je vybaven více než čtyřmi miliardami mikroskopických tranzistorů a více než 17 kilometry vysokorychlostního měděného vedení.

Systémy IBM Power Systems pomohou lépe zvládat výzvy spojené se sociálními a mobilními technologiemi a také problémy s neustávajícím nárůstem dat. IBM představila tři nová řešení Power Systems, která využívají systémy na bázi POWER8 ve spojení se softwarovým portfoliem IBM v oblasti velkých dat a analytických nástrojů. Tyto nové technologie – IBM Solution for BLU Acceleration, IBM Solution for Analytics a IBM Solution for Hadoop – umožňují rychle zpracovat a porozumět strukturovaným i nestrukturovaným datům. Například nové řešení IBM Solution for Analytics poskytuje rychlou orientaci díky integraci řešení Cognos, SPSS a DB2 s BLU Acceleration.

Inovace díky Linuxu

IBM loni přislíbila vyhradit miliardu dolarů na linuxové a další technologie otevřených zdrojů určené pro servery IBM Power Systems. Významnou část této investice představují nové produkty, rozšiřující se síť pěti linuxových center Power Systems Linux Centers po celém světě a bezplatná cloudová platforma pro vývojáře Power Development Platform. Na ní lze testovat a přenášet aplikace na bázi x86 na platformu Power.

IBM nyní uvádí další dvě linuxové novinky, které podpoří cloudové inovace na systémech POWER8. První z nich je dostupnost řešení Ubuntu Server 14.04 LTS, Ubuntu OpenStack a servisních orchestračních nástrojů Juju na systémech POWER8. Spolupráce mezi IBM a společností Canonical, která operační systém Ubuntu zastřešuje, umožní snadnou migraci aplikací do Linuxu a zvýší výkon existujících aplikací na cloudových platformách. Druhou novinkou je PowerKVM, verze populární linuxové virtualizační platformy KVM, která je kompatibilní s Power Systems.

OpenPOWER Foundation

Základem iniciativy OpenPOWER Foundation je architektura IBM POWER. Účastníkům nabízí platformu otevřenou všem. Organizace OpenPOWER Foundation sdružuje 25 globálních technologických firem a dále se rozrůstá. Založily ji společnosti IBM, Google, NVIDIA, Mellanox a Tyan. Organizace plánuje zveřejňovat podrobné informace o tom, jakými inovacemi přispějí vybraní členové – IBM Power Systems jsou prvními servery, které využijí technologie OpenPOWER.

Další informace o uvedení Power Systems najdete na této stránce. Sledujte také hashtagy #power8, #powersystems nebo @IBMPowerSystems.

Původní tiskovou zprávu v angličtině naleznete zde.

Informace o kontaktu

Martina Brehmerová
External Relations, IBM Česká republika
+420 734 420 316
martina_brehmerova@cz.ibm.com

Štěpán Kačena
Senior PR Consultant, Grayling Czech Republic
+420 774 226 127
stepan.kacena@grayling.com